کرم ضدآفتاب برای کودکانchild-with-sunscreen

کرمِ ضدِ افتاب یکی از الزامات برایِ کودکان است، چرا که پوست

آن‌ها بسیار نرم و حساس است و نیاز به مراقبتِ بیشتری در برابرِ نورِ مستقیمِ افتاب دارند.

درسته که استفاده‌یِ کرم‌هایِ ضدِ افتاب برایِ کودکانِ کمتر از سه ماه (در حدودِ 12 تا 16 ساعت) توصیه نمی‌شود، اما نمی‌توان هم آن را به این سادگی‌ها نادیده گرفت. به خصوص در تعطیلاتِ تابستانی که همه در ساعت‌هایی در ظهر و بعد از ظهربه کنارِ ساحل یا استخرمی‌روند، بسیار ضروری ست. تنها راه حل برایِ محافظتِ پوستِ کودکان در برابرِ اشعه‌یِUV به کارگیریِ کرمِ ضدِ آفتابِ کودکان است. همچنین با این کار، به کودکان مراقبت از پوستانشان را هم یاد می‌دهید.

چرا باید یک کرمِ ضدِ افتاب برایِ کودکان‌مان انتخاب کنیم؟

در میانِ برندهایِ به نامِ کرم‌هایِ ضدِ آفتاب، می‌توانید این نوع کرم را برایِ کودکان هم پیدا کنید. اما این فکر را نکنید که این کرم‌‌ها برایِ فروشِ بیشترِ محصول‌شان است بلکه به‌راستی این کرم‌ها برایِ پوست‌هایِ حساس وُ نرمِ کودکان ساخته شده اند. تفاوتِ بسیار زیادی هم در محتویاتِ کرمِ ضدِ آفتابِ کودکان با دیگر کرم‌هایِ ضد آفتاب است. در واقع این کرم‌ها حاویِ بیشترین مقدارِ موادِ معدنیِ کرم‌هایِ ضد آفتاب (برایِ محافظت در برابرِ نورِ آفتاب) و کمترین مقدارِ مواد شیمیایی (برایِ تقویتِ محافظتِ پوست در برابرِ اشعه‌یِ UVA) است. نکته‌یِ مهمِ دیگر، شاخصِ محافظتیِ بسیار بالایِ این کرم‌ها است (SPF 50+). یعنی در این کرم‌ها هرچه این شاخص بالاتر باشد، محافظتِ پوستِ کودکان در برابرِ آفتاب برایِ مدتِ طولانی خواهد بود. و تفاوتِ دیگر این کرم‌ها با ضد افتاب‌هایِ دیگر در نداشتنِ رایحه‌یِ خاص برایِ کودکان و نوزادان است. هم‌چنین از ایمنی برایِ جلوگیری از آلرژی‌هایِ پوست‌هایِ بسیار حساس برخوردار است.

کرمِ ضد افتابِ کودکان بهترین راه‌حل برایِ مراقبتِ پوستِ کوچولوهای‌مان دربرابرِ نورِ آفتاب است. این کرم‌ها را می‌توان از سن‌هایِ کم تا دوره‌یِ بلوغ به کار گرفت. و پس از آن که پوستِ کودکان شروع به تغییر کند، عادت دادن به کرمِ دیگری بر رویِ پوست‌شان مشکل نخواهد بود.

اما آیا استفاده‌یِ تنهایِ این کرم‌ها برایِ مراقبتِ پوستِ کودمان کافی‌ ست؟

استفاده‌یِ این کرم‌ها بر رویِ صورت و بدن، هر دو ساعت یکبار، در برابرِ آفتاب توصیه می‌شود. اما این کار جلویِ تمامِ ضررهایِ دیگرِ نور افتاب را نخواهد گرفت. از این رو پیشنهادِ دیگرمان استفاده از عینک و کلاه است. حتا می‌توانید از وسایلِ دیگری چون لباسِ مخصوص هم استفاده کنید. بیشترِ برندهایِ ورزشی و آرایشی، تی‌شرت‌هایِ مخصوص و حتا ترکیباتِ ضد UV بسیار مفیدی را در بازار ارائه کرده‌اند.

در معرضِ اشعه‌یِ افتاب قرار دادنِ کودک پیامدهایِ بسیار مهیب‌تری نسبت به بزرگسالان دارد (از جمله بیماری ‌هایِ پوستی و سرطان). پس بهتره از پوست‌هایِ کودکان در برابرِ آفتاب مراقبتِ بیشتری کنید. اما یادمان نرود که گاهی هم باید ترفندهایِ خاصِ خودمان را برایِ مراقبتِ پوستِ کودکان‌مان در برابرِ اشعه‌هایِ مضرِ آفتاب به کار گیریم.

تعطیلاتِ تابستانیِ خوبی را برایتان آرزو می‌کنیم.


© Copyright 2018 Shaliteh